extra-img

BOGAZKEYFIM.COM TEKNELERI

BogazKeyfim.com'un kurucusu olan Senkron Tur 15 yıllık turizm deneyimiyle size layık hizmeti sunabilmek için farklı taleplere cevap verebilecek üç ayrı tekneyi bünyesinde bulundurmaktadır. Teknelerimizin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz. Bu arada önemli bir noktanın da altını çizelim, üç teknemiz de Haliç'e girebilir. Bu neden önemli ? Çünkü Boğaz Gezisi düzenleyen pek çok tekne Haliç'teki köprülerin altından geçecek şekilde dizayn edilmediği için gezilerini Kabataş başlar-biter şeklinde düzenlemektedir ki bu sizin açınızdan Topkapı Sarayı, Kız Kulesi, Galata Kulesi, Süleymaniye Camii gibi muhteşem yapıların görülememesi demektir.
Eğer kendi tekenelerimiz sizin talebinize cevap vermekte kifayetsiz kalırsa, yine geçmiş tecrübelerimize dayanarak size Boğaz'daki en uygun tekneyi bulabileceğimize güvenebilirsiniz.
BogazKeyfim.com'a sormadan tekne tutmayın!

BOGAZKEYFIM.COM'a AİT TEKNELER

empty-img

BEYAZ 1

BOY: 22 metre
EN: 6 metre
YEMEKLİ TUR KAPASİTE: 70 kişi
GEZİ TUR KAPASİTE: 100 Kişi

Beyaz 1'in salonu benzer uzunluktaki teknelere göre çok daha ferah ve kullanışlıdır. Özel olarak tasarlanmış koltuk-masa düzeni ideal konfor ve maksimum kullanım alanı sağlamak üzere planlanmıştır. Salonun ışıklandırılması sekiz kademede yakılabilen 112 spotla gerçekleştirilmiş, böylece istendiğinde bir düğün salonu ışıltısı, istendiğinde romantik bir gece klubü ambiansı yakalanmıştır.

Teknenin alt katında misafirler için iki adet tuvaleti bulunmaktadır. Yine son derece geniş ve kullanışlı bir mutfak alt katta yer almaktadır. Beyaz 1'in su tesisatı her türlü ihtimal düşünülerek planlanmıştır, tatlı suyun bitmesine veya tatlı su hidraforunun bozulması ihtimaline karşı, sadece bir kaç vananın yön değiştirmesiyle sistem deniz suyuyla çalışır duruma getirilebilmektedir. Bu tahmin edeceğiniz gibi tamamen susuz kalmaktan çok daha iyi bir ihtimaldir.
Beyaz 1'in üst güvertesi de son derece geniş ve ferah olarak dizayn edilmiştir. Kaptan köşku misafirlerin görüşünü en az kesecek şekilde boyutlandırılmış ve konumlandırılmıştır.
"Beyaz 1" teknesi ilk yapıldığında, özel bir açık deniz yatı olarak planlanmıştır ve imal edilmiş, gezi teknesine daha sonradan çevrilmiştir. Bu ise teknenin temel yapısının, omurga veya postalar gibi, standart gezi teknelerine göre çok daha güçlü olması demektir. Peki bu size ne sağlar ? Eğer daha önce çelik teknelerle yolculuk yaptıysanız, sinir bozucu bir titreşimin teknenin her yerinde hissedildiğini farketmişsinizdir. İşte Beyaz 1'in temel sağlamlığı bu rahatsız edici titreşimden korunmuş olarak konforlu bir yolculuk yapmanızı sağlayacaktır.

 
 
 
 
   
 

empty-img

SENFONI

BOY: 33 metre
EN: 6.5 metre
YEMEKLİ TUR KAPASİTE: 150 kişi
GEZİ TUR KAPASİTE: 240 Kişi

Senfoni (Eski adıyla Y. Çırağan) gemisi dış görünümü itibariyle o kadar güzel ve orantılı bir gemidir ki, gözü teknelere birazcık aşina olan birisi onun karşısına geçip dakikalarca sıkılmadan seyredebilir.

33 metrelik gemimizin üst güvertesi son derece konforlu bir yolculuk yaparken, Boğaz'ın veya Adalar'ın tüm güzelliğinin tadına layıkıyla varabileceğiniz şekilde dizayn edilmiştir. Ayrıca bu güverte kokteyl düzenine de çok uygundur.

Alt kattaki klimalı ferah salon, açık büfe veya ala carte yemeklerinizi adeta unutulmaz bir zevke dönüştürmek üzere dizayn edilmiştir. Geniş ve ferah pencerelerden Boğaz'ın büyüleyici atmosferini seyrederken, yudumladığınız içecekler damak zevkinizi okşayacak, dostlarla paylaşılan sihirli anlar untulmaz hatıralara dönüşecektir.

Geminin arka güvertesi de yine yolculuğu en konforlu hale getirmek için dizayn edilmiştir. İhtiyaç halinde 30 kişinin yemek yiyebileceği bu salon, normal zamanlarda kah biraz nefes almak isteyen, kah bir an için kalabalıktan uzaklaşıp Boğaz'ın sakinliğiyle başbaşa kalmak isteyenlerin kaçamak noktası olmaktadır.

Y. Çırağan boyutları ve sunduğu konforla, düğün, nişan, iş toplantıları ve akla gelebilecek her türlü buluşma için Boğaz'ın en ideal gemilerindendir.

 

 
 
 
 
   

 

empty-img

SEREMONI

BOY: 25 metre
EN: 8 metre
YEMEKLİ TUR KAPASİTE: 120 kişi
GEZİ TUR KAPASİTE: 180 Kişi

Seremoni Teknemiz 2012 yılı Haziran ayında suya inmiş olup planlamadan inşa sürecine kadar diğer gemilerimizde kazandığımız tüm tecrübemizin yansımalarından doğan avantajları taşımaktadır.

Gemiye ilk çıktığınızda geniş güvertenin sizi nasıl güvenle sardığını ve denizle problemi olanların bile rahatlıkla yolculuk edebileceği ortamı sunduğunu hemen farkedebilirsiniz.

İlerleyip ana salona girdiğinizde kendi boyutlarında en ferah yemek salonlarından biriyle karşılaştığınızda biraz şaşırmanız pek beklenmedik bir şey değildir bizim için. Çünkü daha önce belirttiğimiz gibi daha planlama aşamasında bunun çalışmalarını yapmıştık. Örneğin boğaz gemilerinde sıkça rastlayabileceğiniz gibi arka güverteye sıkıştırılmış WC'ler Seremoni'de alt kata alınmak suretiyle hem yaşam mahali tuvaletlerden yalıtılmış hem de mekanın ferahlaması sağlanmıştır.

Salonumuzda hoşunuza gideceğini düşündüğümüz bir diğer nokta da dekorasyonda ve ışıklandırmada kolayca farkedebileceğiniz ince detaylardır.

Üst katta sizi bekleyen yine kendi sınıfında en geniş ve ferah güverte, şıklığı ve konforuyla Boğaz gezilerinizi unutulmaz birer anıya dönüşterecek bir mekandır.